User Day 2017 zakończony sukcesem!

W  dniach 11-12 maja na górze Kocierz, odbyła się 6 edycja User Day. Konferencja organizowana przez STIGO była świetną okazją do poznania trendów z branży, nowości w oprogramowaniu oraz nawiązania wielu znajomości. Wszystkim gościom i partnerom serdecznie dziękujemy za aktywny udział w spotkaniu!

Oprogramowanie dla przemysłu odgrywało główną rolę podczas 6 edycji User Day zorganizowanej przez firmę STIGO. W tym roku w dniach 11-12 maja na górze Kocierz spotkaliśmy się ze specjalistami z sektora przemysłowego, którzy mogli przekonać się jak zaawansowane oprogramowanie może usprawnić pracę oraz zwiększyć wydajność przedsiębiorstwa.

UCZESTNICY

W konferencji uczestniczyły firmy zarówno związane ze STIGO od lat jak i nowi klienci i partnerzy. Uczestnikami byli właściciele oraz pracownicy firm przemysłowych zajmujących się m.in. produkcją konstrukcji stalowych, kotłów, maszyn i urządzeń górniczych oraz budowlanych. Gości przyciągała nie tylko ciekawa tematyka wykładów ale i możliwość indywidualnych konsultacji ze specjalistami z branży. Uczestnicy zgodnie przyznali, że konferencja wzbogaciła ich wiedzę odnośnie produktów i wyrazili chęć na udział w User Day 2018.

W ROLACH GŁÓWNYCH: OPROGRAMOWANIE

Jak co roku, główna rola należała do oprogramowania. STIGO zaprezentowało programy SigmaNEST, APM+ i Pharis oraz znakowarki Markator. Swoje prelekcje wygłosiły również firmy: Messer, Remmert, Polteknik, Hypertherm oraz Paweł Zemowski.

Najobszerniejszy blok poświęcony był merytorycznym wykładom dot. optymalizacji rozkładu na arkuszach blach, cięciu rur i kształtowników oraz gięcia czyli programowi SigmaNEST. Zespół specjalistów zaskoczył ilością nowości jakie pojawiły się w ostatnim czasie. Zaprezentowali oni najnowsze wersje oprogramowania SigmaNEST X1.3 i X1.4, aplikacje SigmaFusion, SigmaBEND, SigmaTUBE, narzędzie SigmaNEST SX oraz Moduł Wycen SigmaNEST (szczegółowe informacje dotyczące wymienionych produktów znajdziecie na stronie www.sigma-nest.pl).

Dla osób, które na co dzień korzystają z licznych narzędzi w firmie szczególnie atrakcyjny był wykład o APM+ (www.zarzadzanienarzedziami.pl). Omówiony system do zarządzania narzędziami skrawającymi oraz zarządzania jakością wykazał m.in. jak łatwe może być kontrolowanie i standaryzacja procesów zachodzących w firmie.

Na tegorocznej konferencji swoją premierę miała nowość w ofercie STIGO: PHARIS – system z kategorii MES, umożliwiający poprawę wydajności procesów zachodzących na produkcji. Wykład zobrazował m.in. jak z pomocą oprogramowania można zwiększyć wydajność parku maszynowego, poprawić wizualizację procesów produkcyjnych, skrócić czas przestojów, obniżyć koszty, efektywnie zarządzać zleceniami oraz w pełni zautomatyzować i zredukować dokumentację w firmie (www.stigo.com.pl/mes-pharis).

PARTNERZY SPOTKANIA

W wydarzeniu,  swoją obecność zaznaczyli przedstawiciele firm Remmert, Hypertherm, Polteknik oraz Messer. Remmert zaznajomił gości z tematem automatyzacji przetwarzania blach i elementów długich, Hypertherm natomiast  wskazał na niezawodność i wszechstronność oferowanych przez nich produktów. Firma Polteknik wymieniła zalety odnośnie technologii wycinania laserowego na przykładzie Mitsubishi Electric. Messer przybliżył temat kompleksowego wsparcia w zakresie systemów magazynowania i rozprowadzania gazów. Ponadto Paweł Zemowski wygłosił wykład na temat wyceny i ewidencji znaku towarowego, odpowiadając tym samym na pytanie jak zarobić na swojej marce.

Podczas User Day można było wypróbować działanie znakowarek ręcznych z serii FlyMarker. Było to świetne uzupełnienie  wykładu poświęconemu znakowaniu pneumatycznemu i mikropunktowemu.

KOMUNIKACJA W FIRMIE

Podczas konferencji, równolegle swoje szkolenie poprowadził trener biznesu – Piotr Wiroński, który w bardzo ciekawy sposób wypowiedział się na temat „Analizy transakcyjnej w komunikacji w firmie”. Wszyscy obecni na sali, mieli okazję wypełnić test osobowościowy którego wyniki zostały szczegółowo omówione i stały się wskazówką do dalszego rozwoju obecnych na szkoleniu menadżerów. Piotr podzielił się sporą wiedzą oraz spostrzeżeniami odnośnie zarządzania, dzięki czemu zgromadzeni słuchacze mogli czuć się usatysfakcjonowani.

USER DAY TO TAKŻE ROZRYWKA!

Po zakończeniu części konferencyjnej, zgromadzeni mogli skorzystać z oferowanych atrakcji, Paintball, park linowy, Wellnes&SPA. Tak jak rok wcześniej, największym zainteresowaniem cieszyła się ta pierwsza opcja. W godzinach wieczornych, wszyscy goście udali się na wspólny wieczór gier i zabaw, gdzie mogli rywalizować między sobą podczas gry w mini kasynie, porozmawiać w luźnej i przyjemnej atmosferze.

Firma STIGO serdecznie dziękuje za zaangażowanie i ciepłe słowa ze strony uczestników tegorocznego spotkania, mając nadzieje, na równie owocna współpracę podczas  kolejnej jej edycji.

2017-07-07T09:31:36+02:002017/07/07|
Przejdź do góry