BIM REVIEW

Wydajne zarządzanie produkcją stalowych konstrukcji to cel wszystkich przedsiębiorców w branży. Nie zawsze rysunki techniczne w 2D i modele 3D wystarczą aby osiągnąć ten cel, nie dają one bowiem jasnej informacji o postępie realizacji zlecenia. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi program BIM Review, który wspomaga i uproszcza proces zarządzania wymianą danych i informacji oraz podejmowania decyzji dotyczących danego projektu.

Oprogramowanie daje możliwość wspólnej pracy na jednej wizualizacji 3D użytkownikom odpowiedzialnym za projekt (kierownik projetku, kierownik budowy itp.). Przyspiesza to realizację projektu, usprawnia wewnętrzną komunikację i oczywiście pozwala na szybką i łatwą wymianę danych kluczowych dla konstrukcji. Dzięki wspólnej pracy na projekcie, który daje dostęp do wszelkich danych procesów, możliwe jest wyeliminowanie błedów czy kolizji (np. projektanci systemu wentylacji mogą sprawdzić czy instalacja nie koliduje z elementami konstrukcji).

Aplikacja wynajduje problemy tego typu i daje możliwość szybkiej korekty projektu. Bim Review daje również możliwość zapoznania się z ważnymi danymi dotyczącymi projektu, takimi jak wymiary i waga obiektów oraz czas pracy. Wielką zaletą oprogramowania jest także bardzo przejrzysty i czytelny interfejs. Dzięki wizualizacji 3d, na której oznaczane są odpowiednimi kolorami poszczególne części i etapy produkcji, efektywność procesu produkcji rośnie.