User Day 2018 okrzyknięty „najlepszą branżową konferencją”!

W dniach 24-25 maja w Osieku po raz siódmy spotkaliśmy się na konferencji User Day organizowanej  przez firmę STIGO. Na spotkanie zjechali się reprezentanci branży przemysłowej z całej Polski, którzy docenili profesjonalizm prelegentów, szeroką tematykę spotkania oraz niepowtarzalną atmosferę spotkania.

Konferencja podzielona została na dwa panele: inżynierski adresowany do  technologów i operatorów maszyn oraz menadżerski dedykowany kadrze zarządzającej.  Zgodnie z oczekiwaniami audytorium, organizatorzy najwięcej czasu poświęcili na przedstawienie nowości w oprogramowaniu SigmaNEST. Ostatnia wersja oprogramowania SigmaNEST X1.4, została szczegółowo omówiona przez specjalistów Dariusza Kućmierza oraz Krzysztofa Piwowarczyka. Zwrócili oni szczególną uwagę na ulepszone algorytmy rozkładu, które gwarantują zwiększenia efektywności oprogramowania. Kolejną omawianą aktualizacją była najnowsza wersja SigmaTUBE – rosnącego w popularność oprogramowania do cięcia i nestingu rur. Autor prezentacji Jakub Zięba wymienił kluczowe nowości w programie, takie jak kalkulator rozkładu, części wypełniające, nowe strategie rozkładu czy rozbudowany rozkład na wspólną linię. Ostatnim wystąpieniem dotyczącym produktów z rodziny SigmaTEK było wystąpienie Michała Malinowskiego. W swojej prezentacji omówił rozwiązanie do zarządzania produkcją dedykowane branży metalowej SigmaMRP. Naszych gości szczególnie zainteresowała możliwość śledzenia poszczególnych operacji dla wszystkich części zlecenia.  Tematykę oprogramowania dostarczanego przez STIGO zamknęła prezentacja Kamila Herbusia, który w bardzo obrazowy sposób wyjaśnił czym jest MES i uwypuklił problemy produkcji, które często pozostają niezauważone.

Tegoroczna konferencja User Day zgromadziła 5 firm partnerskich: Polteknik, Remmert, Supra Elco, TreDO oraz Spino.pl. Każdy z partnerów przygotował merytoryczne wystąpienie, dzięki czemu zwiększyliśmy zakres tematyczny konferencji. Jako pierwszy wystąpił Janusz Wyderka (Spino.pl), który przedstawił możliwości pozyskiwania nowych zleceń oraz kooperantów na przykładzie nowego portalu spino.pl. Magdalena Adamczyk-Zięba (Tre-Do Treningi Doradztwo) poprowadziła szkolenie dla kadry zarządzającej w ramach panelu menadżerskiego. Tematem warsztatu było motywowanie oraz zarządzanie pracownikami. Wszyscy uczestnicy spotkania jednogłośnie stwierdzili, że szkolenie spełniło ich oczekiwania i wpisuje się w aktualne trendy w branży. Adam Korpysz (Polteknik)  w swoim wystąpieniu omówił rozwój technologii laserowej i przedstawił patenty na najczęstsze problemy dotyczące cięcia. Łukasz Gembarski (Remmert) wykazał zalety zautomatyzowanych systemów magazynowania na przykładzie imponujących wizualizacji dotychczasowych realizacji.  Panel partnerski zakończył Marcin Kuczyński (Supra Elco) swoją prezentacją dotycząca innowacji w cięciu plazmowym CNC.

Zgodnie z sugestiami naszych ubiegłorocznych gości, postanowiliśmy wzbogacić program o prezentację z zakresu technologii cięcia plazmowego. Piotr Rojek, przygotował wykład prezentujący możliwości i ograniczenia ręcznych przecinarek plazmowych firmy Hypertherm. W swojej prezentacji omówił wyzwania z jakimi najczęściej mierzą się operatorzy przecinarek plazmowych odwołując się do sytuacji z jakimi na co dzień spotyka się w swojej pracy.

O znakowaniu dla produkcji na przykładzie urządzeń firmy Maraktor opowiedział Arkadiusz Kubicki. W swoim wystąpieniu wrócił uwagę na różnice pomiędzy znakowaniem punktowym a żłobieniem, ponadto wyróżnił możliwości  jakie niesie ze sobą znakowanie kodów Data Matrix. Oprócz wysłuchania tego merytorycznego wykładu, nasi goście mieli okazję przetestować znakowarki w akcji, znakując różne elementy na specjalnie przygotowanym stoisku.

Po serii wykładów, tradycyjnie zaprosiliśmy wszystkich gości na integrację w ramach wspólnej rozgrywki w paintball. Oprócz tej atrakcji, na gości czekały kajaki, rowerki wodne,  strefa wellness i spa, a na zakończenie dnia na wszystkich czekała wspólna kolacja.

Drugiego dnia User Day spotkaliśmy się na indywidualnych  konsultacjach, gdzie nasi specjaliści odpowiadali na pytania i wspólnie opracowywali zagadnienia naszych gości. Największą popularnością tradycyjnie cieszył się zespół SigmaNEST.

Konferencja po raz kolejny została doceniona przez naszych klientów. Nasi goście w szczególności docenili różnorodność tematów oraz niezwykłą atmosferę spotkania. Liczne słowa uznania dla organizatorów i prelegentów motywują Nas do dalszego działania i podejmowania nowych wyzwań.  Serdecznie dziękujemy naszym gościom za wszystkie pozytywne komentarze, a prelegentom za świetne merytoryczne prezentacje! Do zobaczenia za rok!

Najmocniejsze strony spotkania zdaniem naszych gości:

„Szczegółowo i bardzo dobrze przygotowana prezentacja nowinek technologicznych.”

„Różnorodność tematów.”

„Możliwość bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami firm.”

„Świetna organizacja wydarzenia, rewelacyjne miejsce i niezwykli ludzie.”

„Bardzo dobrze przygotowani prelegenci, niezwykły klimat spotkania.”

„Profesjonalne wykłady.”

„Świetna lokalizacja, bardzo dobra organizacja, super przygotowana i przeprowadzona konferencja.”

„Dużo ciekawych atrakcji, możliwość konsultacji już w pierwszy dzień konferencji. Profesjonalizm przedstawiających – poziom prezentacji rośnie z roku na rok.”